Nabízíme tyto odrůdy tradičního českého česneku pěstovaného u nás: DUKÁT, LUKAN, VEKAN, RUSÁK, BJETIN a HAVRAN.

DUKÁT

dukatPatří k odrůdám tvořícím velmi tlustý stvol. Od poloviny června tvoří malé cibule. 4 - 8 velmi velkých stroužků v jedné cibuli je potaženo pevnou, ale dobře loupatelnou suknicí červeno žluté barvy. Cibule jsou bílo hnědé, kompaktní a drží stroužky dobře pohromadě.Stroužky jsou velké, s vysokým obsahem silic. Odrůda je vysoce odolná proti virózám.

RUSÁK

rusakOzimý paličák. Léty osvědčený česnek, bez viróz. Počet velkých stroužků v cibuli 4-7.

HAVRAN

HavranOzimý širokolistý paličák. Cibule střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic bílá, skvrnitost výrazná, fialová, uspořádání stroužků v cibuli pravidelné, velikost stroužků velká, počet stroužků střední (6). Listy vzpřímené, velké. Hmotnost cibule je střední až velká, skladovatelnost je vysoká. Sklizeň kolem 20. července. Chuť ušlechtilá, velmi ostrá.

BJETIN

aninOzimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané. Rostlina je vysoká, listy dlouhé, vzpřímené, sytě zelené. Dobře skladovatelná odrůda. Nejranější odrůda paličáku- velmi vhodná pro sklizeň na zeleno. Po dosušení má pevný stonek – vhodná na kytky se stonkem. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem.